O masážích

Relaxační masáž

 

Relaxační masáž je ideální společník při útěku ze všedního dne.

Každý pohyb dlaní, prsty nebo lokty působí coby balzám pro tělo i duši. Stres a spěch z Vás postupně odplouvají...nepříjemné blokády se uvolňují... a postupně se tak můžete cítit lépe a lépe.

Při masáži se dostavuje jakýsi stav „bez tíže“ a právě to je známka uvolnění a pročištění.

Relaxační masáže jsou zvláště důležité v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží.

 

Účinky

- pomáhá při bolestech svalů

- zlepšuje krevní oběh

- omlazuje organismus

- podporuje a zlepšuje imunitní systém

- působí jako fyzická i psychická úleva

- odstraňuje pocity únavy

- zlepšuje kvalitu spánku

- zlepšuje kvalitu pokožky

- detoxikuje organismus

- dodává energii

 

Vhodná

- při bolestech zad

- pro lidi, kteří nemají mnoho času sportovat

 

Nevhodná

- při horečnatých onemocněních, chřipkách apod.

- při intoxikaci organismu

- při onkologickém onemocnění nebo po operaci rakovinového nádoru pouze na doporučení lékaře

- bezprostředně po zvýšené fyzické námaze

- bezprostředně po jídle

lokálně

- při poškození kůže – čerstvá rána, mateřská znaménka, bradavice, mykózy

- při velkých uzlových varixech se nesmí masírovat dolní končetiny

- těhotenství

 

Co je to aromaterapie?

Co je to aromaterapie?

Aromaterapie není ani kosmetická disciplína a ani jednoduchý způsob relaxace, je to léčebná metoda. Aromaterapie je jak preventivním, tak léčebným nástrojem. Je potencionálně tak mocná, aby aktivizovala proces samoléčby. Jejím hlavním cílem je posílit imunitní obranu těla.

Termín "aromaterapie" byl prý poprvé použit francouzským chemikem René-Mauricem Gattefossem, který se snažil pomoci vojákům bojujícím v 1. světové válce na počátku minulého století. Tito vojáci velice trpěli, meli velká zranění a vážné otravy v otevřených ranách. Jako první zjistil, že silice dokáží daleko rychleji a účinněji detoxikovat tělo a urychlovat odstraňování škodlivých látek než chemická antiseptika.

Rostlinné silice jsou produkty rostlinného metabolizmu a jsou také nejcennějším produktem, který rostlina nabízí. Nejnovější výzkumy prokázaly, že silice jako jediné jsou schopny se prostřednictvím oběhového systému dopravit ke všem orgánům v našem těle. Tento proces trvá od 30 minut po 12 - 14 hodin. Každý orgán využije vlastnosti silice dle své potřeby a zbytek vyloučí.

Esenciální oleje působí prostřednictvím čichových nervů mezi jinými částmi mozku na limbický systém - jednu z nejprimitivnějších oblastí vědomí. Přestože jsou esenciální oleje nástroji jemné terapie, mají obrovskou schopnost a sílu zasáhnout hluboko do psychiky. Jsou extrahovány ze všech částí bylin a stromů. Jsou nejsilnějšími látkami v rostlinné říši.

Aromaterapie je jedním z nejlepších prostředků zahánějících nepříznivě účinky stresu. Přispívá k harmonizaci vnitřní síly a vitality, přináší relaxaci, pohodu, spokojenost. Napomáhá navozovat pocity klidu, radosti, posiluje pozitivní postoj k životu, zvyšuje výkonnost, koncentraci, zmírňuje např. bolesti hlavy, může probudit i pohlavní touhu a obnovit rovnováhu emocí.

Esenciální oleje můžeme použít při koupeli, při masáži či je inhalovat.

 

Ruční vakuová masáž proti celulitidě

 

Vakuová masáž baňkami je jedna z nejúčinějších metod v boji proti celulitě. Provádí se speciálními baňkami, které působí podtlak a tím narušují tukové buňky. Tukové buňky se vyplavují ven z těla lymfatickým systémem, čímž dochází k zeštíhlení a úbytku tukové tkáně. Pokožce se tak navrací elasticita a zpevňuje se podkožní vazivo. Zároveň se z těla vyplavují škodlivé toxiny, což má velký vliv na omlazení a regeneraci organismu. Masáž se provádí na hýždích, stehnech a lehce na břiše.

 

Po masáži následuje skořicový nebo ozónový zábal. Pro vyšší efekt je potřeba absolvovat několik masáží v krátkém časovém odstupu.

 

Čokoládová masáž

Jsou perlou mezi zkrášlujícími procedurami! Čokoládové procedury jsou exklusivní tělové kůry, které působí na všechny smysly těla, na zpomalení procesu předčasného stárnutí, na detoxikaci těla a na dobrou náladu.

Exkluzivní čokoládová masáž je jedna z nejvíce uvolňujících a určitě nejsmyslnějších masáží.

Čokoládová masáž je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, získání dobré nálady, odplavení toxických látek či uvolnění ztuhlých svalů. Obnovuje, vyživuje a zvlhčuje pokožku, podporuje tvorbu hormonů radosti (endorfinu a serotoninu), jinými slovy je výjimečným prostředkem v boji proti následkům stresu a depresi. Během několika minut se vaše pleť zbavuje vrásek, šupin a seschlé kůže. Čokoláda vrátí kůži pružnost a pomáhá redukovat strie.

 

 

Medová masáž

 

Je vhodná jako kompenzace nezdravého či náročného zdravotního stylu

Pomáhá také při stárnutí pleti, stresu a chronických onemocněních

Dochází k čištění pórů i k prokrvení pokožky

Čistí organizmus od usazenin, které se v průběhu let nahromadily z okolního prostředí, léků a potravin

 

Breussova masáž

 

Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Postup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje meziobratlové ploténky "nabobtnávají" a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Masáž je velmi jemná a tak nejsou známy žádné kontradikce.

 

Liftingová obličejová masáž

 

Lifting - vyhlazovací masáž obličeje je nová manuální metoda vyhlazování obličeje s ihned viditelným účinkem.

Vyhlazovací masáž obličeje je oblíbená z důvodu ihned viditelných účinků, protože se zaměřuje na mimické svaly obličeje. Má hloubkové a detoxikační účinky. Působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů. Je to z důvodu, že je obličej velmi citlivá partie, na které je mnoho reflexních zakončení. Reflexní účinek přispívá z 80 % celkovému zlepšení psychiky touto metodou.

Při masáži se používají jednoduché masážní hmaty, které uvolňují veškeré ztuhlé obličejové svaly a tkáně, povzbuzují krevní oběh, čímž se zlepší barva kůže a prohloubí dýchání. Navíc dochází také k rychlejšímu odplavování odpadních látek. Při masáži dochází ke zrychlení metabolismu a tím k úbytku podkožního tuku.

Masáže pro těhotné

http://www.toplenkamasaze.cz/userFiles/topevolution/tehotenska.jpg
Klasické masáže se zejména v prvním trimestru nedoporučují, protože dochází k prokrvení až překrvení organismu a to by v nejhorším případě mohlo vést ke krvácení. Od 4. měsíce si naopak, při dodržení určitých zásad, můžete zajít zarelaxovat, uvolnit přetěžovaná záda, uvolnit zatížené nohy, odstranit otoky, zjemnit a zpružnit pokožku a zkrátka se příjemně uvolnit.

Vychází z technik klasické masáže.
Masíruje se šíje, záda v hrudní oblasti a mezižeberní svaly, plosky nohou a jemná masáž olejíčkem proti popraskání kůže na bříšku a stehnech. Masáž zad můžeme provádět v pozici vleže na boku na masážním lůžku. V leže na zádech s podloženými koleny masírujeme nohy zepředu, nebo můžeme provádět masáž zad a šíje vsedě na speciální masérské židli. Nemasíruje se oblast beder a kříže, která by neměla být v těhotenství zvýšeně prohřívána.

Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a Vaše miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět. Těhotenská masáž uvolňuje bolesti zad, šíje, pocity těžkých nohou, otoky nohou. Zabraňuje popraskání pokožky a vzniku jizev (tzv. strie). Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění. V těhotenství je tato masáž skutečným balzámem a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy.

K masáži těhotných používáme základní přírodní oleje, zvyšující elasticitu kůže. Celý průběh masáže, především teplota v místnosti a tlak při masáži, se podřizuje příjemnému pocitu masírované osoby.

Je vhodné ji aplikovat i v období šestinedělí, kdy pomáhá k rychlejší regeneraci těla maminky, břišním svalům umožní rychleji získat svůj původní tvar a především stabilizuje psychickou rovnováhu.

Vhodné kombinace:

- Masáž šíje a záda

- Masáž šíje, zad a plosek nohou po kotníky

- Masáž celková - šíje, záda, nohy, bříško

V období těhotenství jsou vždy směrodatná doporučení gynekologa. Pokud máte nějaké komplikace, je lépe se nejdříve zeptat svého lékaře, jestli masáž pro těhotné nevyloučí.