RADIOFREKVENCE

 

 

Radiofrekvence (RF), představuje jednu z novějších přístrojových metod v dermatologii, řadíme ji mezi vysokofrekvenční terapie, jejichž účinek na ošetřovanou tkáň spočívá v jejím prohřátí. Teplem dochází ke kontrakci a novotvorbě kolagenu v úrovni dermis a subcutis ošetřované lokality. To vede k vypnutí ochablé kůže, vyhlazení drobných vrásek a formování postavy.

 

Radiofrekvenční vlna vstupuje přes povrch pokožky do podkoží (proniká 15 – 20 mm do tkáně), kde intenzivně zahřívá tukové buňky (na 48 °C, v oblasti krku a obličeje se má pohybovat teplota od 39 – 44 °C), redukuje celulitidu, vypíná a vyhlazuje pokožku. Dochází ke stažení a vypnutí původně uvolněné a povadlé kůže na celém těle včetně obličejových partií a oblasti kolem očí, přičemž dochází k odstranění vrásek. Ve tkáni, vlivem působení energie – zahřátí, dochází k rozrušení tukových buněk a jejich redistribuci, ke kontrakci a multiplikaci kolagenových vláken (nový kolagen zvyšuje elasticitu, pokožka je pružnější, zářivější a mladistvější), zvýšení krevní mikrocirkulace, zlepšení zásobování tkání kyslíkem a k podpoře přirozených regeneračních metabolických procesů (podporuje se tvorba elastinu). Lymfatický systém odstraňuje odpadní látky uložené v podkoží včetně rozrušených tukových buněk a v konečném důsledku díky těmto procesům dochází k léčbě celulitidy.

 

Ošetření probíhá bez nutnosti anestezie, bez hospitalizace, po výkonu nejsou nutná žádná fyzická omezení, nenosí se kompresní prádlo a není zde riziko vedlejších účinků. 

 

INDIKACE

 

ÚČINKY

 

KONTRAINDIKACE

 

INFORMACE K OŠETŘENÍ

 

Pro dlouhotrvající efekt je nutné podstoupit několik sezení, v závislosti na ošetřované partii. Pro oblast krku a obličeje se doporučuje 4 – 5 sezení každých 7 – 10 dní po dobu 20 – 30 minut pro dlouhotrvající efekt. Délka výsledného efektu je závislá i na životním stylu klienta. Poté může klient docházet na pravidelné udržovací zákroky, frekvence zákroků je individuální, ale ne více jak 1 sezení každých 30 – 45 dnů.

 

Pro ostatní partie těla je doporučováno většinou 6 – 8 sezení po dobu 30 – 60 minut, v závislosti na ošetřované partii. Klient se ihned po zákroku vrací k běžnému dennímu režimu, může chodit do práce i sportovat. Zákrok se podle potřeby opakuje po 2 - 3 týdnech. Mezi jednotlivými ošetřeními je nutné dodržovat zvýšený pitný režim, který usnadňuje odbourání a vyplavení destruované tkáně. K úbytku totiž nedochází ihned, ale ještě několik týdnů po aplikaci se tělo nadále tukové tkáně zbavuje. Metodu je možné provádět během celého roku.

 

Z klinických testů: redukce obvodu stehen až o 7 cm, pasu až o 9 cm, vyhlazení vrásek a kontur obličeje, vypnutí pokožky, odstranění tzv. dvojité brady a zlepšení textury a vypínání pokožky na zadní straně rukou.


Před ošetřením

Před aplikací by neměl být minimálně jeden měsíc užíván chemický peeling, šest měsíců před výkonem orální retinoidy a povrchové retinoidy jeden měsíc předem.

 

Aplikace kyseliny hyaluronové za pomoci přístroje Thermona – průběh

 

- odlíčení, tonizace pokožky

- radiofrekvenční ošetření obličeje pomocí tripolární hlavice, kterou je umožněn přenos RF energie do kůže a očního okolí za pomoci unikátní hlavice přístroje vytvořenou speciálně pro ošetření v této oblasti s extrémně jemnou pokožkou

- zapracování 2% kyseliny hyaluronové do vybraných oblastí obličeje

 

Kyselina hyaluronová

 

Pro omlazení pokožky se využívá kyselina hyaluronová, která se masáží aplikuje do vybrané oblasti. Velice oblíbenou a efektivní metodou rejuvenace pleti je zapracování kyseliny hyaluronové do střední vrstvy kůže pomocí radiofrekvenčních vln. Tato aplikace je výrazně účinnější a má rychlejší a lepší výsledky.

Kyselina hyaluronová nevyvolává alergické reakce a v kosmetice je často nazývána elixírem mládí. Po aplikaci dochází k markantnímu zvýšení elasticity pleti. Kyselina hyaluronová obnovuje původní vlastnosti pleti tím, že regeneruje vrstvu kolagenu a tím potlačuje proces stárnutí pleti. Také výrazně hydratuje. Mimo jiné urychluje i proces hojení a zamezuje vzniku jizev.

 

Radiofrekvence Thermona

 

Radiofrekvence Thermona

Obrázek produktu

 

 

Multifunční radiofrekvenční přístroj nové generace s 4 aplikátory RF pro tělo i obličej. Ideální RF systém pro eliminaci celulitidy, vypnutí pokožky, podpory tvorby kolagenu, vyhlazení vrásek, redukci podbradku atd. Systém Thermona obsahuje také unikátní aplikátor s vakuem a speciální aplikátor na citlivé oční okolí.

Multifunční radiofrekvenční přístroj nové generace se 4 aplikátory radiofrekvence pro tělo, obličej včetně aplikátoru na citlivé oční okolí. Naprostá novinka na českém trhu je vakuový radiofrekvenční aplikátor využívající výhod podtlakových a radiofrekvenčních postupů současně. Obě technologie jsou použity v jedné hlavici. ZDVOJNÁSOBÍ ÚČINKY! Obličejové ošetření je možné provádět s použitím čisté kyseliny hyalurunové pro ještě lepší a rychlejší výsledky. Působením RF technologie se kyselina hyalurunová dostane do hlubších vrstev kůže podobně jako při injekční aplikaci.

RF pronikne až do hluboké dermis, kde rozpohybuje molekuly vody, jejichž třením vzniká teplo. Toto zvýšené teplo má za následek kontrakce kolagenu, což vede k okamžitému zpevnění ochablé kůže.

 

Účinky:

- stimuluje metabolický proces v tukových partiích pomocí prohřívání tukových buněk až do hloubky několik desítek mm,

- podkoží je díky vakuu velmi intenzivně masírováno, prokrvuje se a zpevňuje; vakuová masáž stimuluje tvorbu kolagenu, tím dochází k celkovému vypínání pokožky,

- vakuum aktivuje oběhový systém, urychluje drenáž a odvod látek do lymfatického systému a zlepšuje vypnutí pokožky,

- vakuum zlepšuje prokrvení, tok lymfy a vyhlazuje pokožku.
 

S tímto přístrojem jsou účinky vidět již po prvním ošetření!!!